Od 1 lipca 2019 r. będzie obowiązywać rozszerzenie programu Rodzina 500 +2019-06-10  

Od 1 lipca 2019 r. będzie obowiązywać rozszerzenie programu "Rodzina 500 +".

Nowelizacja programu Rodzina 500 plus przewiduje, że prawo do świadczenia będą miały wszystkie dzieci od urodzenia do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny.

Wnioski można będzie składać:

•    od 1 lipca - przez internet. Posłużą do tego takie portale jak: Emp@tia, ePUAP, ZUS PUE, czy bankowość elektroniczna.

•    od 1 sierpnia - w sposób tradycyjny ( czyli w formie papierowej )

Wnioski złożone w tym terminie gwarantują wypłatę świadczeń w październiku, z wyrównaniem świadczeń od lipca tego roku.

Wnioski należy złożyć do 30 września tego roku, po tym terminie nie będzie wypłacane wyrównanie od lipca.

Wnioski o świadczenie 500 plus będą obejmowały wypłaty do 2021 roku. Tak więc w przyszłym roku nie trzeba będzie ich składać.

Informacja o przyznaniu świadczenia będzie przekazywana drogą mailową, pod wskazany adres, dlatego ważne jest aby we wniosku podać prawidłowy adres e-mail.

W przypadku nie podania adresu e-mail informację o przyznaniu świadczenia 500 + będzie można odebrać w dziale świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego i funduszu alimentacyjnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siedlcu osobiście.

Przypominamy, że w miesiącu lipcu b.r. można składać wnioski tylko i wyłącznie w formie elektronicznej ( przez internet ).

Postępowanie w sprawie wniosków złożonych w lipcu b.r. w formie papierowej będzie umarzane co oznacza, że w miesiącu sierpniu trzeba będzie składać wniosek ponownie.

Powyższe terminy dotyczą wszystkich wniosków składanych do działu świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego i funduszu alimentacyjnego tj. 500+, 300+, świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego.